piątek, 20 września 2013

Gorset Paper Cats vs Gorset Rebel Madness






Na przestrzeni kilku miesięcy pojawiło się wiele pytań oraz wątpliwości na temat gorsetów dwóch polskich marek odzieżowych w kontekście tego które są lepsze, bardziej modelujące talię i solidniej wykonane.
Zarówno Rebel Madness jak i Paper Cats posiadają w swojej ofercie podobne jakościowo gorsety, jednak aby sprawdzić skalę tych podobieństw i ewentualnych różnic, postanowiłam stworzyć recenzję porównawczą, w której zestawiłam dwa satynowe underbusty: „underbust satyna” z Paper Cats rozmiar XXS oraz (niedawno przez mnie nabyty) „underbust classic satin” z Rebel Madness rozmiar XS z najnowszej serii.
Jestem od dawna posiadaczką kilku gorsetów PC oraz jednego „ćwiekowego” z RM. Jakiś czas temu skusiłam się na satynowy underbust rebel madness aby sprawdzić na ile kot i rebel są do siebie podobne. Ze względu na to że długo szukałam rzetelnych recenzji porównawczych gorsetów tych dwóch marek, (do których ostatecznie nie dotarłam) postanowiłam sama ją stworzyć. Wiem że wiele osób ma poważne wątpliwości przed podjęciem decyzji o zakupie, dlatego mam nadzieję że ta recenzja wyjaśni chociaż niektóre z nich.

Postanowiłam porównać oba gorsety pod względem kryteriów jakie wybrałam:


  • Materiał
  • Podszewka
  • Oczka
  • Sznurek
  • Fiszbiny
  • Zapięcie busk
  • Panel zakrywający plecy
  • Underbusk
  • Waist tape
  • Ogólne wykonanie
  • Modelowanie

Pod każdym porównaniem postanowiłam przyznawać po jednym punkcie dla gorsetu, który uważam za zwycięski w danej kategorii.
Chciałabym aby ta recenzja była swego rodzaju odpowiedzią na rosnące dylematy co do tego, który gorset daje lepsze rezultaty.




Materiał:

Zarówno jednen jak i drugi gorset wykonany jest z czarnej satyny oraz wykończony satynową lamówką. Satyna w papercats posiada wyraźny połysk. Generalnie materiał błyszczy się dość mocno, co niekiedy uwydatnia niektóre fałdy na materiale. Satyna w rebelu jest zupełnie inna. Materiał jest matowy, nie ma fałd i nie błyszczy się tak jak satyna PC. Jeśli chodzi o grubość, satyna w papercats jest cieńsza. Nie jestem znawcą, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się że satyna używa w gorsecie RM jest lepszej jakości przez to że jest grubsza i ma zdecydowanie mniejszy połysk, co mnie osobiście bardziej odpowiada.

Paper Cats 0
Rebel Madness 1 


Podszewka:

W underbustach paper cats i rebel madness użyto bawełnianej podszewki która generalnie ma podobną grubość zarówno w jednym jak i drugim gorsecie. W obu gorsetach nie ma żadnych zagnieceń na podszewce, natomiast jedyne różnice dotyczą tego że w PC bawełna ma nieco bardziej wyraźną strukturę, natomiast w RM odcień czerni jest bardziej intensywny.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1 




Oczka:

W jednym i drugim gorsecie użyto srebrnych oczek. W rebelu oczka są trochę większe. Oba gorsety w miejscu oczek zostały również wzmocnione dodatkową warstwą materiału, choć w kocie jest ona cieńsza. Oczka w obu gorsetach wydają się być solidnie założone dlatego również w tej kategorii przyznaję po jednym punkcie.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1 




 Sznurek:

Sznurek do wiązania jest w zasadzie identyczny w jednym jak i drugim gorsecie. Ta sama grubość i struktura, oba spełniają swoje zadanie.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1 




Fiszbiny:

W gorsecie papercats jest użytych 18 stalowych fiszbin spiralnych. W gorsecie rebel madness użyto 12 stalowych fiszbin spiralnych oraz 4 stalowe płaskie użyte przy busku oraz wiązaniu. Faktem jest że underbust PC ma więcej fiszbin, jednak nie jestem pewna czy przekłada się to w jakikolwiek sposób na lepsze modelowanie. Underbust rebel ma co prawda o dwie fiszbiny mniej ale użyto czterech fiszbin płaskich, które usztywniają dodatkowo tył i przód gorsetu. Uważam że jest to bardzo indywidualna sprawa, które rozwiązanie jest lepsze. Niektóre kobiety mogą woleć więcej elastyczności, podczas gdy inne będą preferowały dodatkowe usztywnienie. Ja w tej kategorii należę do pierwszej grupy.

Paper Cats 1
Rebel Madness 0 


Zapięcie busk:

W gorsecie papercats użyto bardzo masywnego i grubego zapięcia busk z czterema haczykami. Zapięcie działa jak dodatkowe usztywnienie przodu. W gorsecie rebel madness zapięcie ma pięć haczyków, jest węższe i bardziej elastyczne, jednak ze względu na dodatkowe dwie fiszbiny płaskie, przód gorsetu jest równe dobrze usztywniony jak w kocie. Oba zapięcia są solidnie wszyte i nie wydaje mi się aby wyszły z materiału podczas noszenia gorsetu. Oba buski zapinają się z równą łatwością. Uważam że plusem buska rebela jest to że ma 5 haczyków i jest dłuższy niż busk PC (odległość zapięcia od lamówki w gorsecie papercats to około 1,5cm na górze i na dole, natomiast busk w rebelu niemalże przylega do lamówki z każdej strony). Papercats ma natomiast zapięcie sztywne samo sobie, co moim zdaniem oznacza remis.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1




Panel zakrywający plecy:

W kocie panel jest częścią gorsetu jako doszyty element. W rebel mandess zastosowano modesty panel, który jest osobną częścią gorsetu. Można go zupełnie wyjąć ponieważ zamocowano go za pomocą wiązania. Osobiście nie przeszkadza mi ani jedno ani drugie rozwiązanie, choć niektóre kobiety mogą uważać modesty panlel za atut.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1


Underbusk:

Oba gorsety wyposażono w underbusk co jest bardzo dobrym posunięciem ponieważ zapobiega on prześwitywaniu przez zapięcie busk tego co nosimy pod gorsetem.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1


Waist tape:

Jedynie gorset rebel madness wyposażono w waist tape. Taśma zapobiega rozciąganiu się gorsetu przez, co podczas noszenia, z rozmiaru S nie zrobi nam się rozmiar M. W swojej kolekcji posiadam jeszcze dwa gorsety papercats, które na przestrzeni roku dość intensywnego użytkowania, powiększyły się o jakieś 5cm w obwodzie czyli w zasadzie o jeden rozmiar.

Paper Cats 0
Rebel Madness 1


Ogólne wykonanie:

Oba gorsety wykonano bardzo starannie i profesjonalnie. Szwy są równe, nie ma żadnych uchybień, wystających nitek, czy innych niedociągnięć. Jedyne co moim zdaniem wychodzi na plus za estetykę dla rebela, to schowane szwy do wewnątrz, choć jest to rzecz gustu. W ostatecznym rozrachunku uważam że oba gorsety wykonano równie dobrze.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1





Modelowanie:

W zasadzie konstrukcja obu gorsetów sprawdza się podobnie. Oba bardzo dobrze modelują i podkreślają talię przez co udało mi się uzyskać podobny rezultat. Osobiście jestem zadowolona z obu ponieważ czuję wygodę i komfort noszenia przy jednoczesnym efekcie klepsydry. Underbusty z nowej serii rebel madness mają więcej miejsca na biodra niż gorsety z poprzedniej edycji. Po dokonaniu pomiarów, gorsety PC i RM są w zasadzie bardzo podobne pod względem ilości miejsca na biodra, choć gorset PC jest szerszy o 5cm w obwodzie na dole niż wynika to z tabeli wymiarów podanej na stronie sklepu. Zarówno gorsety papercats jak i gorsety rebel madness z nowej serii polecam głównie dziewczynom o pełnych biodrach, ponieważ w przeciwnym razie gorset może nieco odstawać.

Paper Cats 1
Rebel Madness 1


Podsumowanie:

Uważam że oba gorsety dorównują sobie jakością. Pomimo tego że zastosowano w nich różne techniki wykonania, moim zdaniem są w zasadzie sobie równe. Oczywiście żadna recenzja nie odda nigdy osobistego kontaktu z gorsetem, dlatego zachęcam do przymierzenia i przetestowania ich na sobie.
Poniżej w tabeli przedstawiam ostateczne wyniki.

 

Paper Cats
Rebel Madness
Materiał
0
1
Podszewka
1
1
Oczka
1
1
Sznurek
1
1
Fiszbiny
1
0
Zapięcie busk
1
1
Panel zakrywający plecy
1
1
Underbusk
1
1
Waist tape
0
1
Ogólne wykonanie
1
1
Modelowanie
1
1
Razem:
9
10

13 komentarzy:

  1. Naprawdę wspaniały post! Bardzo mi się podoba. Na pewno będzie pomocny dla wielu osób. Wszystko opisałaś bardzo szczegółowo, przejrzyście i obiektywnie. Pomysł z tabelą jest świetny – naucz mnie takie robić proszę! :)

    Przy okazji rozwieję kilka Twoich wątpliwości :

    1. Fiszbiny.
    Liczba fiszbin zależy od rodzaju wykroju. Na przykład gorset renomowanej światowej marki Vollers ma 6 spiralnych fiszbin. Liczba fiszbin nie przekłada się na lepsze modelowanie. A wiązanie z tyłu powinno być usztywnione płaskimi fiszbinami, ponieważ spiralne przy nieumiejętnym wiązaniu się wyginają. W innych nowy modelach z Papercats już zastosowano płaskie fiszbiny przy wiązaniu.

    2. Zapięcie busk.
    Według mnie pod względem dopasowania długości wygrywa Rebel Madness, bo taka odległość busku od lamówki (1,5 cm) jak w gorsecie Papercats powoduje odstawanie materiału, rozchodzenie się i wywijanie krawędzi po zasznurowaniu.

    3. Ogólne wykonanie.
    Umiejscowienie szwów nie jest jedynie kwestią estetyki i 'rzeczą gustu' – jest to bardzo ważne, ponieważ wewnątrz gorset powinien być jak najgładszy. Chodzi tutaj o ślady na skórze po dłuższym użytkowaniu. Czerwone pasy po zdjęciu gorsetu będą zdecydowanie większe przy umieszczeniu szwów wewnątrz jak w PaperCats. Szwy w gorsecie Rebel Madness są umieszczone pomiędzy warstwami :)


    Mam nadzieję, że będziesz jeszcze pisać posty o gorsetach, bo miło się takie rzeczy czyta :)
    Pozdrawiam serdecznie
    Koseatra

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Ci za uzupełnienie mojej recenzji o ważne szczegóły oraz wyjaśnienie istotnych kwestii :)

      PS. Tabelkę zrobiłam w Wordzie, więc żadna to finezja :P

      Usuń
  2. Mam kilka pytań. Zastanawiam się właśnie nad wyborem gorsetu. Jestem dość niska (165-166cm) - chyba w tym wypadku lepszy będzie gorset z PC? bo mam wrażenie, że RM jest nieco wyższy na bokach i pod każdą z piersi, przez co może mi wszystko wypchnąć do góry. I nie wiesz może, czy jakościowo wersje matowe obu gorsetów są równie podobne? Na prawdę nie wiem, którą firmę wybrać... Który poleciłabyś jako pierwszy gorset, dla kogoś, kto szalenie zaznaczonej talii nie ma?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście, nie rozwinęłam tego wątku wystarczająco w mojej recenzji, dlatego dziękuję za to pytanie.
      Ciężko mi odpowiedzieć który gorset wybrać, uważam że oba są genialne. Wszystko zależy od twojej sylwetki.
      Długość gorsetu PC i RM z przodu jest taka sama.
      Gorset Rebel jest po prostu dłuższy z tyłu, co jest moim zdaniem atutem, ponieważ przy mocnym zasznurowaniu w gorsecie Papercats robi się na plecach nieestetyczny przedziałek (moja przyjaciółka nosi rozmiar M z PC i ma taki problem), natomiast dzięki temu że gorset RM jest dłuższy z tyłu taki problem po prostu nie występuje.
      Na osobie bardzo szczupłej takiej jak ja, jeden i drugi będzie leżał dobrze. Dla osoby w rozmiarze M i większym, atutem gorsetu RM może być to że jest dłuższy z boku dzięki czemu nie wylewają się boczki i nie robi się wyżej wspomniany „przedziałek”
      Dobrze dobrany rozmiar gorsetu nie powinien niczego wypychać do góry tylko wepchnąć do środka robiąc ładne wcięcie. Co do jakości gorsetów matowych nie mam pewności, ale obie marki robią rzeczy bardzo dobrej jakości, więc nie ma się o co martwić. Osobiście posiadam matowy Rebel z ćwiekami i jestem z niego zadowolona, oglądałam również matowego kota koleżanki i mogę powiedzieć że pod względem jakości materiału oba gorsety są porównywalnie dobre.

      Usuń
    2. Mam 75cm w talii, 91 w biodrach, 78 pod biustem. To, że mam więcej w biodrach jest kwestia raczej boczków i odstającej pupy. Stojąc frontem jakąś tam talię mam, ale nie powala ona zbytnio. Który wziąć w takiej sytuacji? I jaki rozmiar?

      Usuń
    3. Polecam śmiało napisać do właścicielek sklepu, zarówno Pani Agnieszka jak i Pani Magda to bardzo miłe osoby na pewno doradzą rozmiar i pomogą w dobraniu gorsetu. A co do wyboru to już musisz sama zdecydować który gorset bardziej do Ciebie przemawia :)

      Usuń
    4. Oba mówią do mnie "Kup mnie! Będę leżał cudownie, będę cię kochał, pragniesz mnie" :P Także jestem w kropce. Pewnie skończy się na tym, że zamówię jeden, a na gwiazdkę sobie zażyczę drugi, satynowy czy coś :) Dziękuję za pomoc, Twoje porównanie jest na prawdę przydatne :)

      Usuń
  3. 62 cm w talii, 73 cm pod biustem, 84 w biodrach. w mojej sytuacji Rebel chyba będzie lepszy? Pozdrawiam - Magda :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak naprawdę ciężko powiedzieć, który będzie lepszy, oba gorsety różnią się od siebie kształtem, krojem. To zależy od indywidualnych upodobań. Jedna osoba będzie uwielbiała PC druga osoba RM a jeszcze inna, np tak jak ja będzie świetnie się czuła zarówno w jednym jak i w drugim. Wszystkim co mają dylemat polecam wypróbować i jeden i drugi gorset. Tylko tam można sobie wyrobić osobista opinię i już :)

      Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  5. Dziękuję za recenzję. Dzięki tej notce uniknęłam zakupowej wtopy z Papercats, które kompletnie nie pasowałoby do mojej sylwetki. Strasznie wąskie na górze są te PC... musiałabym wziąć większy rozmiar, który odstawałby w biodrach na kilometr. RM są zupełnie inaczej wymodelowane. Nadają się na szerokie żebra i wąskie biodra.

    OdpowiedzUsuń
  6. Recenzja naprawdę świetna i pomocna :) ostatnio się zastanawiałam nad tym, który gorset będzie dla mnie lepszy, ale po przeczytaniu tego porównania nie mam już wątpliwości :)
    Patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie, że gorset z RM ma trochę niżej talię, od gorsetu z PC. Tak jest naprawdę, czy tylko mi się wydaje? :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu RM jest ciaśniej związany na górze, skoro ma według rozmiarówki 2 cm mniej w tamtym miejscu?

    OdpowiedzUsuń